Jak wygląda egzamin na prawo jazdy

Zanim przeżyjesz egzamin na prawo jazdy warto jest wiedzieć, czego możesz się spodziewać ze strony egzaminatora. Chodzi tutaj o absolutne minimum, jakie jest teraz wymagane podczas sprawdzianu, jakim jest nowy egzamin na prawo jazdy.

Manewry

Egzaminatorzy będą chcieli zbadać, jak radzisz sobie z wykonywaniem typowych manewrów, takich jak parkowanie w określonym miejscu na parkingu. Ponadto nasz kraj wymaga od kandydatów wykonywania parkowania równoległego, prostopadłego i skośnego. Ponadto gdy będziesz zdawać nowy egzamin na prawo jazdy, egzaminator sprawdzi, czy wykonujesz zmianę biegów sprawnie. Co więcej, musisz pamiętać o sygnalizacji, jaką są kierunkowskazy. Nie możesz o nich zapominać, gdyż to może spowodować nie zdanie przez Ciebie egzaminu.

Znaki drogowe

Podczas przystąpienia do egzaminu musisz być świadomy różnych rodzajów znaków drogowych. Musisz zrozumieć wszystkie typy znaków, które stanowią polecenia symbolicznie lub w formie tekstu. To pozwala rozpoznać ostrzeżenia i polecenia, takie jak stop, dozwoloną prędkość itd. Musisz bez trudności rozpoznawać całą serię znaków ostrzegawczych, które są reprezentowane przez żółte znaki, które odpowiadają różnym warunkom drogowym, takim jak niebezpieczne skrzyżowania i ostry skręt.

Przepisy ruchu drogowego

Nowy egzamin na prawo jazdy obejmuje ocenę twojej znajomości przepisów drogowych, np. bezpiecznej jazdy i właściwej odległości, jaką należy zachować między pojazdami. Mogą pojawić się pytania o działanie alkoholu i innych substancji w czasie jazdy. Spodziewaj się pytań dotyczących bezpiecznej jazdy w różnych warunkach drogowych i w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach takich jak przebicie opony.

This entry was posted in Prawo jazdy. Bookmark the permalink.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*